Suns, kurš atrada skumjas

Suns, kurš atrada skumjas

ISBN kods: 9789934574023

Izdevējs: Liels un Mazs

Autors: Rūta Briede

Vāki: Cietie vāki

Pievienots virja.lv: 25.03.2018

Pilsētu kādu dienu pēkšņi pārņem melni dūmu mākoņi, kas izplata nomāktību un laupa visam krāsu un smaržu. Drosmīgais suns izlemj skumjām neļauties un uzslien kāpnes līdz debesīm. Izrādās, ka mākoņi ir pilni ar noskumušām skumjām, taču tās var kliedēt, uzspēlējot mutes ermoņikas.

Rūtas Briedes poētiskais stāsts vēsta par to, kā emocijas ietekmē mūsu skatījumu uz pasauli, tomēr mūs nepakļauj – izkliedēt ir iespējams pat skumjas, ja vien no tām nevairās.

Elīnas Brasliņas attapīgais vizuālais ietērps ļauj lasītājam gandrīz fiziski sajust nomāktības smagumu un atvieglojumu, kas seko tai pagaistot.

Iekšējais dialogs ar savām emocijām cilvēkam ir aktuāls vienmēr, tāpēc arī šī grāmata būs piemērota visu vecumu lasītājiem, tai skaitā pieaugušajiem.

Paralēli galvenajai stāsta līnijai, grāmata mudina aizdomāties arī par lielpilsētai raksturīgo urbāno vidi: steigu, nomāktību, vienaldzību.

Šī ir pirmā grāmata, kurā Latvijas mākslas akadēmijas pasniedzēja Rūta Briede sadarbojas ar savu ilustrācijas kursa studenti Elīnu Brasliņu, kas ir viena no šobrīd pamanāmākajām jaunās paaudzes ilustratorēm. Abas autores 2017. gadā saņēma Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu: Elīna Brasliņa ilustrācijā, bet Rūta Briede par debiju bērnu literatūrā ar grāmatu “Kaiju karalienes noslēpums”, kuru ir gan ilustrējusi, gan sarakstījusi.

Grāmatas “Suns, kurš atrada skumjas” izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Grāmata drīzumā tiks izdota arī Korejā, Ķīnā un Taivānā. 

9.27€ (ar PVN)

Atpakaļ
Izdevēji
Vēl nav preču