Kaķis brīvdienās

Kaķis brīvdienās

ISBN kods: 9789934533402

Izdevējs: Liels un Mazs

Autors: Inese Zandere

Vāki: Cietie vāki

Pievienots virja.lv: 12.10.2015

Liels un mazs” izdod Alekseja Naumova ilustrētu Ineses Zanderes pasaku krājumu “Kaķis brīdienās”

Izdevniecība “Liels un mazs” sagatavojusi bērniem skaistu grāmatu - Ineses Zanderes pasaku krājumu “Kaķis brīvdienās”, kura varoņi dzīvo izcilā gleznotāja Alekseja Naumova plašajās, daudzkrāsainajās ainavās. Šo grāmatu var aplūkot gluži kā gleznu izstādi. Mazpilsēta, lielpilsēta un piepilsēta, jūras vējš pāri torņiem un jumtiem, vasarnīcas, parki, pils un operas nams - tās ir vietas, kur notiek krājuma 11 pasaku darbība.

Grāmatu ievada dinamiskā Ziemsvētku piedzīvojumpasaka “Ceptā sivēna stāsts”. Vērīga iejušanās dabas norisēs raksturo pasaku “Kaķis brīvdienās”, bet īpaša vieta krājumā ir pasakai, kurā pasaku vecītis Ticis Neticis iepazīstina bērnus ar koncertzāli un orķestri, attēlojot to kā veselu karaļvalsti ar saviem prinčiem un princesēm.

Līdzās vēl neiepazītiem jauniem stāstiem  grāmatā atrodami arī jau iemīļoti rakstnieces pasaku tēli:  operas bēniņu pūce un viņas dzimšanas dienas viesi, veikalnieks Gaiļa kungs, pie kura grib iepirkties baltā Zoss jaunkundze, jaunā, skaistā čūska, kas zvaigžņotā rudens vakarā gaida ierodamies savu bērniņu. No ikdienas vērojuma un asprātīga sižeta šajās pasakās izaug līdzības un jaunlaiku teikas, kas sakņojas  tradicionālo pasaku un mītu uzbūves principos.  Rakstniece piedāvā arī iespēju, lasot pasaku,  iesaistīt bērnus spēlē.

Mākslas akadēmijas rektors, gleznotājs Aleksejs Naumovs bērnu grāmatu ilustrācijā guvis ievērojamus panākumus, Latvijā viņš saņēmis gan Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu, gan Pastariņa prēmiju, viņa ilustrācijas ieguvušas arī starptautisku atzinību un iekļautas Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (IBBY) Goda sarakstā.

Grāmatas tapšanu un izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Grāmatas izdošanu atbalsta AS “Antalis”, nodrošinot, ka grāmatas tiek drukātas uz dabai draudzīga, FSC sertificēta papīra.

12.50€ (ar PVN)

Atpakaļ
Izdevēji
Vēl nav preču