Stikla bērns

Stikla bērns

ISBN kods: 9789984236872

Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds

Autors: Mārja Kangro

Vāki: Cietie vāki

Pievienots virja.lv: 08.05.2018

Mārja Kangro (1973) ir igauņu rakstniece, dzejniece un tulkotāja no itāļu, angļu un vācu valodas. Dzimusi Tallinā, studējusi angļu filoloģiju un kultūras teoriju Tartu Universitātē un itāļu literatūru Romas Universitātē La Sapienza. Kangro ir vairāku prestižu Igaunijas literāro balvu ieguvēja, 2003.gadā saņēmusi Dantes Aligjēri biedrības godalgu par atdzejojumiem no itāļu valodas. 
Dokumentālais romāns “Stikla bērns” ir atklāts vēstījums par autores personīgo traģēdiju, uzzinot par ilgi gaidītā bērna nedziedināmo slimību. Zaudējums uzjunda eksistenciālus jautājumus, un apbrīnojama ir autores spēja saglabāt pašironiju un humoru pat tumšākajos dzīves brīžos.
Kangro darbs ir spridzeklis, kas eksplodējot saārda visu, kam pieskaras. Tajā sairst valstu robežas, robežas starp personīgo un publisko, sakūst emocionāli pārdzīvojumi, literārās klačas, pārdomas par dzimšanas un nāves absurdumu, Ukrainas karš. Ziņu lasītājiem pazīstamas vietas un notikumi Kangro nihilistiskajā un traumatiskajā pasaulē iegūst pavisam jaunu veidolu un nozīmi.
(Aro Velmets, žurnāla Vikerkaar redaktors)
No igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

9.58€ (ar PVN)

Atpakaļ
Izdevēji
Vēl nav preču