No debesīm nokrita trīs āboli

No debesīm nokrita trīs āboli

ISBN kods: 9789984236759

Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds

Autors: Narinē Abgarjana

Vāki: Cietie vāki

Pievienots virja.lv: 19.06.2018

Gaiša, sirsnīga mūsdienu pasaka, kuras darbība norisinās Armēnijas augstkalnu ciematā, kur dzīves ritms ir daudz rimtāks nekā ieleju pilsētās gan tāpēc, ka kalnos nekur īpaši neieskriesies, gan tāpēc, ka lielākā daļa ciema iedzīvotāju jau ir krietnā pusmūžā. Arī galvenā varone Anatolija vairs nekādus brīnumus no dzīves negaida, taču izrādās – liktenis viņai sarūpējis ne vienu, bet pat divus pārsteigumus, kas sagriež kājām gaisā ne tikai viņas, bet visa ciematiņa ikdienu. Lasot romānu, iepazīsim Armēnijas kalnu skarbo skaistumu, turienes tradīcijas un nacionālo kolorītu, vienlaikus izbaudot daudzkrāsainu, tēlainu vēstījumu un izslavēto armēņu humoru.
Grāmatas autore Narinē Abgarjana izpelnījusies daudz lasītāju mīlestību, jo raksta krāšņi, jutekliski, ievijot mūsdienīgā prozas tekstā senās armēņu mutvārdu kultūras tradīcijas. Latviešu lasītājiem viņas rakstības stils jau ir pazīstams – pirms kāda laiciņa iznāca Abgarjanas bērnības atmiņu grāmatas “Maņuņa” pirmā daļa. Taču plašāku kritikas un dažādu valstu izdevēju ievērību izpelnījies tieši romāns “No debesīm nokrita trīs āboli”, kas saņēmis vienu no ievērojamākajām Krievijas literārajām prēmijām “Jasnaja poļana”. Tas sarakstīts krieviski, latviešu valodā to visnotaļ smeķīgi un rotaļīgi pārtulkojusi Ilze Paegle-Mrktčjana.
Šo grāmatu var droši ieteikt gan labas literatūras, gan aizraujošas lasāmvielas cienītājiem. Par pievilcīgo un pamanāmo vāku paldies māksliniecei Gitai Treicei.

9.67€ (ar PVN)

Atpakaļ
Izdevēji
Vēl nav preču