Ēnu teātris

Ēnu teātris

ISBN kods: 9789934121753

Izdevējs: Mansards

Autors: Vīvi Luika

Vāki: Cietie vāki

Pievienots virja.lv: 01.08.2017

Vīvi Luika (Viivi Luik, 1946), viena no izcilākajām igauņu rakstniecēm, mūža un daiļrades ceļa pirmajā pusē rakstīja galvenokārt dzeju, taču nu jau vairākus gadu desmitus ir plaši pazīstama prozā — katrs viņas romāns tiek ievērots, lasīts, apspriests, tulkots citās valodās. Tiem vielu autore smeļas pati savā dzīvē, sasniedzot lielus vispārinājumus un dziļumus.

“Ēnu teātris” no mūža ainām veido “skaistu, raibu kamolu”, tas rāda dzīvi kā svētceļojumu uz Romu, kur viss lēni un grūti, taču nenovēršami iegūst savu vietu un jēgu, bet cilvēks — briedumu, viedumu, vienkāršību, galu galā — pats sevi.

Par šo romānu Vīvi Luika 2011. gadā ir saņēmusi Igaunijas Republikas kultūras balvu, arī balvu par labāko ceļojumu literatūras darbu, bet “Ēnu teātris” ir daudz vairāk nekā ceļojumu apraksts, atmiņas vai cita parasta žanra darbs.

 

Man nenāca pat prātā, ka varētu braukt uz Romu tā, kā brauc uz jebkuru vietu. Tur vai nu aizveda liktenis, vai arī tikt uz turieni nebija vispār nekādas iespējas.

Man liekas , ka es uz Romu esmu tiešām gājusi kājām, kā pienākas, tā, kā gāja sensenos laikos. Cauri zemēm un valstīm, pāri laukiem un klajumiem, pa sasalumu un dubļiem, pelēku nastiņu rokā.

Uz teātri es aizgāju vēlāk un turpināju to apmeklēt; pat tad, kad šis teātris izjuka, es esmu uz to gājusi. Pat Romā es esmu gājusi uz šo teātri. Tikai bija kāda atšķirība: Berlīnē šis teātris atradās vienā zināmā ēkā, tam bija adrese, un bija skaidrs, uz kurieni jāiet, bet Romā tas mājoja te šur, te tur. Tu varēji tajā nonākt jebkurā laikā, un luga, ko tur rādīja, bija tevis paša dzīve.

(Vīvi Luika)

 

7.58€ (ar PVN)

Atpakaļ
Izdevēji
Vēl nav preču