Simt soļu ceļojums

Simt soļu ceļojums

ISBN kods: 9789934844171

Izdevējs: Baiba Books

Autors: Ričards K. Moraišs

Vāki: Cietie vāki

Pievienots virja.lv: 20.01.2016

Hasans piedzimst virs sava vectēva pieticīgā restorāna Mumbajā un iepazīst dzīvi caur smaržu un garšu. Skurbinošā smarža, kas plūst cauri grīdai no restorāna un ko rada pikanta zivs karijā, došanās uz vietējo tirgu un gastronomiskas ekskursijas ar māti – tādas ir viņa pirmās atmiņas. Bet traģēdija liek ģimenei pamest Indiju. Viņi dodas uz veco, labo Angliju, no kurienes, mieru un māju sajūtu meklēdami, “izēdas” cauri visai Eiropai, līdz visbeidzot liktenim labpatīkas viņus apstādināt Limjērā – mazā ciematiņā Francijas Alpos. Hadži ģimene ātri vien iekaro Limjēru, izraisot dusmas Malorī kundzē, kurai pieder smalks franču restorāns. Un atkal nemiers – Malorī kundze kāpj uz kara takas ar ieceļotāju ģimeni, kura uzdrošinājusies atvērt trokšņainu indiešu restorānu tieši pretim viņas elegantajam iestādījumam. Taču šai karā nav zaudētāju, ir tikai uzvaras. Malorī kundze uzvar cīņu ar sevi un pierunā Hasana tēti laist dēlu mācīties viņas slavenajā restorānā, no kura tālāk liktenis, talants un bezgalīgs darbs jauno indieti uznes veiksmes Panteonā. Bet līdz tam ceļš jau ir kļuvis nesalīdzināmi garāks par simts soļiem un ved caur slavenu Parīzes restorānu virtuvēm, pašam sava restorāna atvēršanu un daudziem piedzīvojumiem. Šis stāsts ir kā apliecinājums, ka no likteņa neizbēgt, sirsnīgs un viegli lasāms stāsts, kas apburs ikvienu, vecu vai jaunu.

Jā, vai zināt, kas ir īsts gardēdis? “Tas ir kungs ar talantu un gara spēku turpināt ēst, pat ja vairs nejūt izsalkumu,” paskaidro grāfs Nansī Seljērs. Pārējo izlasiet grāmatā.

 

Blogeris Dainis Gžibovskis:

Romāna autors Ričards K. Moraišs ir žurnālists, kurš ietekmīgā žurnāla Forbes labā strādājis veselus 25 gadus. Šo gadu laikā Moraišs apceļojis pasauli, iepazinis dažādu tautu nacionālo virtuvju un kultūru īpatnības, tādējādi uzkrājot zināšanu bagāžu gan saviem žurnālistikas, gan literārajiem darbiem. Moraiša kontā ir arī biogrāfija par slaveno franču modes dizaineri Pjēru Kardēnu.

“Simt soļu ceļojumā” stāstīts par talantīgu pavāru, indiešu puisi Hasanu Hadži, kuru dzīve mētā no vienas valsts uz otru, visbeidzot ļaujot viņam apstāties Francijā, kur viņu un viņa ģimeni gaida cīņa ar Malorī kundzi, smalka franču restorāna īpašnieci, kuras restorāns atrodas tieši pretī Hasana ģimenes skaļajam indiešu restorānam. Tomēr, lai arī šķiet, ka Hadži ģimenes un Malorī kundzes restorānu cīņas būs romāna kodols, nākas vilties savās priekšnojautās, jo romāns ir daudz dziļāks par izklaidējošu un intrigām apvītu biznesmeņu plūkšanos par vietu zem Saules. Brīžos, kad šķiet, ka zini, kādā virzienā plūst romāns, tas pēkšņi maina virzienu – nezinu, kā citiem romāna lasītājiem, bet man tas ļoti simpatizēja.

Romānā kulinārā pasaule atainota ļoti krāšņi, sižets nav pārsaldināts, kas man ļoti patīk literārajos darbos, bet… man absolūti nesimpatizē grāmatas vāka noformējums, jo tas rada maldinošu iespaidu par romāna saturu. Vāka noformējums vedina uz domām par dāmu romānu, bet patiesībā “Simt soļu ceļojums” ir pat diezgan neromantisks, reālistisks un saturiski skarbs darbs, kurš vienlīdz labi patiks kā sievietēm, tā vīriešiem.  (informācija no https://dgpyfrom.wordpress.com/2014/09/20/skarbai-pasakai-lidzigs-romans/ )

4.70€ (ar PVN)

Atpakaļ
Izdevēji
Vēl nav preču