Kur pazuda saimnieks (vecuma grupai 15+ )

Kur pazuda saimnieks (vecuma grupai 15+ )

ISBN kods: 9789934533860

Izdevējs: Liels un Mazs

Autors: Pauls Bankovskis

Vāki: Cietie vāki

Pievienots virja.lv: 20.09.2017

“Liels un mazs” izdod Paula Bankovska stāstu krājumu “Kur pazuda saimnieks?”

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā jaunu stāstu krājumu lieliem, jau gandrīz pieaugušiem bērniem un visiem vēstures interesentiem – Paula Bankovska darbu “Kur pazuda saimnieks?” ar autora ilustrācijām.

Runājot, domājot par vēsturi, uzmanību ierasts vērst uz cilvēkiem – tomēr ar cilvēkiem kopā vēsturi piedzīvojuši un pārdzīvojuši arī dzīvnieki, par kuru pieredzi literatūra un pētījumi lielākoties cieš klusu. Rakstniekam Paulam Bankovskim ienāca prātā uzdot jautājumu “Kur pazuda saimnieks?”, un tapa trīspadsmit krājumā apkopotie stāsti, kuros 20. gadsimta dramatiskie Latvijas vēstures notikumi un mūsdienu pasaules izaicinājumi skatīti dzīvnieku acīm.

Katram stāstam Pauls Bankovskis pievienojis arī “atslēgu” - īsu, kodolīgu skaidrojumu par stāsta pamatā esošajiem vēstures notikumiem. Tas palīdz emocionālo grāmatu izmantot arī kā vēstures izziņas rīku, iespējams, arī skolā.

Tieši zvēru, putnu un kukaiņu vērojošais un dažkārt nesaprašanas pilnais skatiens cilvēka traģisko likteni ļauj ieraudzīt īpaši spilgtā gaismā. Nekādu joku un brīnumu stāstos nav, atzīst autors: “Šīs grāmatas tapšana izvērtās tik negaidīti smaga un sarežģīta, ka, ja vien būtu to apjautis iepriekš, varbūt nemaz nebūtu sācis rakstīt.” Krājumā iekļautais stāsts “Pērlīte” 2014. gadā tika apbalvots ar Prozas lasījumu galveno balvu.

Pauls Bankovskis veidojis arī grāmatas ilustrācijas, izmantojot akvareļa tehniku. Konkrētās zīmējuma detaļas, ko apņem plūstošo krāsu patvaļa, uzsver cilvēka un dzīvnieka bezspēcību vēstures griežu haosā. Grāmatas dizainu veidojusi Ūna Laukmane.

Pauls Bankovskis ir daudzu grāmatu autors un vēstures notikumus literatūrā interpretē ne pirmoreiz – svaigākais piemērs ir viņa grāmata “18”, kas iznākusi sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Paula Bankovska grāmata bērniem “Mazgalvīši spēlē mājās” iznāca 2007. gadā izdevniecībā “Liels un mazs”.

162 lpp.

8.62€ (ar PVN)

Atpakaļ
Izdevēji
Vēl nav preču