Rabarberu sarkanais (vecuma grupai 15+ )

Rabarberu sarkanais (vecuma grupai 15+  )

ISBN kods: 9789984236131

Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds

Autors: Oidira Ava Olafsdotira

Vāki: Cietie vāki

Pievienots virja.lv: 26.09.2016

“Rabarberu sarkanais” ir stāsts par meiteni, vārdā Augustīne, kas nav tāda kā visi citi bērni. It bieži viņa dodas pie jūras uz savu melno smilšu pludmali vai uz augstienē ierīkotu rabarberu dārzu, kura platās lapas slēpj kādu senu noslēpumu... Koši sarkans rabarberu ievārījums, kura recepti uzzinām no romāna lappusēm, uzjunda atmiņas par vienas vasaras īso deju, kurā griezušies putnu vērotāja un vaļu pētnieks. Māti zinātnieces gaitas ir aizvedušas tālu dienvidos, un viņas attiecības ar meitu ir tuvu-tāls vēstuļromāns. Augustīne dzīvo savā skaitļu, vārdu un dziesmu pasaulē, pavisam tiešā dabas tuvumā, līdzās augiem, putniem un vējiem, ar skatu uz Kalnu, kura aicinājums ir viņas mūža lielākais sapnis, ceļš uz mērķi un atbrīvošanos.

Oidira Ava Olafsdotira (1958) ir islandiešu rakstniece un mākslas vēsturniece. “Rabarberu sarkanais” ir viņas pirmais romāns (1998). Latviešu lasītājiem jau ir pazīstama viņas godalgotā grāmata “Astoņu ziedlapu roze”. Oidira dzīvo un strādā Reikjavīkā

Šai aizkustinošajā darbā augu pasaule zaļo un plaukst valodā un ārpus valodas, bet augi un dārzs ir tās zāles, ko Augustīne lieto, lai tiktu skaidrībā ar savu dzīvi. Autores domas par dārzkopību dod viņas stāstam sazemējumu, kā arī uzbur dažādas asociācijas – pacelšanos augstumos, nonākšanu uz skatuves, iejušanos un, kas nav mazāk svarīgi, arī rosina domas par izaugšanu.

Úlfhildur Dagsdóttir

Maiga, caurcaurēm poētiska grāmata.
“L'oiseau lire”

7.97€ (ar PVN)

Atpakaļ
Izdevēji
Vēl nav preču