Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem

Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem

ISBN kods: 9789984236605

Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds

Autors: Matiass Enārs

Vāki: Cietie vāki

Pievienots virja.lv: 16.10.2017

Brīnumainais, erotiskais un mākslinieciskais franču autora Matiasa Enāra (Mathias Énard) romāns “Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem” aizved lasītāju tālu prom – 1506. gadā brīvdomīgajā un baudu pārpilnajā lielpilsētā Konstantinopolē, kur pēc sultāna Bajazida Otrā aicinājuma ieradies Mikelandželo. Talantīgā mākslinieka un meistara uzdevums ir uzbūvēt Zelta raga tiltu, kas neapšaubāmi ir ne vien grandioza arhitektoniska struktūra, bet arī ģeopolitisks simbols, saikne starp Austrumiem un Rietumiem... Tā, izrādās, ir visai trausla... Tas ir eksotisks, tumšiem un smeldzīgiem noslēpumiem caurvīts stāsts.
Matiass Enārs dzimis 1972. gadā, studējis moderno mākslu Luvras skolā, pēc tam persiešu un arābu valodu Parīzes Nacionālajā austrumu valodu institūtā (INALCO). Patlaban dzīvo Barselonā. Šis ir viņa trešais romāns (2010), par kuru rakstniekam piešķirtas vairākas balvas – “mazā” Gonkūru prēmija (Prix Goncourt des lycéens), Puatū-Šarantas reģiona literārā prēmija (Prix du livre en Poitou-Charentes) un vairākas lasītāju balvas. 2015. gadā iznāk romāns “Kompass”, pēc kura Enāru sāk dēvēt par mūslaiku Balzaku. Romāns godalgots ar prestižo Gonkūru prēmiju.
Tulkojumu atbalstījusi reģionālā aģentūra Écla – Bordo tulkošanas stipendiju programma.
Grāmata izdota ar Francijas institūta/Francijas Ārlietu un starptautiskās attīstības ministrijas atbalstu Izdevējdarbības atbalsta programmas ietvaros.

7.49€ (ar PVN)

Atpakaļ
Izdevēji
Vēl nav preču